O velodrome

Kategória: Uncategorised Uverejnené: sobota, 28. marec 2015 Napísal: Super User

 

 

 

3. ročník Grand Prix Prešov 2020

Prešovský velodróm sa stal dejiskom významných cyklistických pretekov pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

 

Išlo už o 3.ročník pretekov UCI klasifikácie C1 v našej krajine, ktoré sa uskutočnili aj napriek prísnym bezpečnostno-zdravotným opatreniam , ktoré preriedili rady štartujúcich ale to nič neubralo na súťaživosti v rôznych disciplínach a skvelých výkonoch . Ako aj po minulé roky kraľovali vo svojich disciplínach Nemec Max Levy - 3 násobný majster sveta v tímovom šprinte a Keirine, Majster Európy v Tímovom šprinte a viacnásobný medailista zo svetových pohárov v šprinte Poliak Mateusz Rudyk.

Ďakujeme návštevníkom ,ktorí podporili svojou účasťou súperenie európskej cyklistickej elity.

                Zároveň chceme poďakovať všetkým sponzorom akcie , zvlášť Ryba Košice spol s.r.o – člen skupiny Tauris Group.

 

Foto z akcie TU, alebo po kliknutí na fotku

 

 

UPOZORNENIE

Zmena Termínu

na 12. - 13.9.2020

Slovenský pohár na dráhe

 

UPOZORNENIE

Zmena emailu: 

 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

3. ročník Grand Prix Prešov 2020 bude mať majstrovské obsadenie

Prešovský velodróm sa na dva dni stane dejiskom významných cyklistických pretekov. Medzinárodné podujatie sa uskutoční v dňoch 31.8.2020 a 1.9.2020 pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

Na prelome augusta a septembra 2020 si zmerajú sily špičkoví dráhoví cyklisti na pretekoch Grand Prix Prešov 2020 s medzinárodnou účasťou. Pôjde o 3. ročník Veľkej ceny Prešova, ktorá sa udomácnila na prešovskom velodróme. Ide o jediné preteky UCI klasifikácie C1 v našej krajine. Prešovčania tak môžu byť právom hrdí na cyklistický štadión s olympijskými parametrami, ktorý je celoslovenským unikátom.

3. ročník Grand Prix Prešov privíta takmer 70 cyklistov z rôznych krajín, medzi ktorými budú zastúpení aj držitelia titulov majstrov sveta. Všetci návštevníci podujatia sa môžu tešiť na úspešných slovenských cyklistov, medzi ktorými nebude chýbať naša najúspešnejšia dráharka Alžbeta Bačíková, a taktiež domáca mužská reprezentácia. „Predstavia sa aj zvučné mená z 9 krajín. Medzi najväčšie hviezdy tohto ročníka ročníka sa radia Nemec Max Levy - 3 násobný majster sveta v tímovom šprinte a Keirine, Češka Jarmila Machačová - majsterka sveta z bodovacích pretekov, Majster Európy v Tímovom šprinte a viacnásobný medailista zo svetových pohárov v šprinte Poliak Mateusz Rudyk, ktorý by sa mohol pokúsiť stanoviť nový rekord dráhy na 200 metrov. Okrem nich prisľúbili účasť mladí pretekári z Dánska a Holandska, no chýbať nebudú susedia z Českej republiky, Maďarska a Poľska, ale aj pretekárka z Ruskej federácie,“ uviedol riaditeľ pretekov Grand Prix Prešov Branislav Delej.

Počas dvoch dní je pripravený nabitý program 4 olympijských disciplín (Omnium, Madison, Šprint a Keirin), Scratch a vložené vylučovacie preteky Junioriek.

31. augusta a 1. septembra 2020 pozývame všetkých na prešovský velodróm. Napätie a tesné súboje sú garantované. Pre divákov je pripravený kultúrny program a občerstvenie. Vstup na podujatie je zdarma.

 

 UCI I 2020 

 

Preteky na velodróme v roku 2020
19.-21.6.2020

SP vytrvalostné disciplíny; všetky kategórie

Propozície

Výsledky

10.- 12.7.2020

Majstrovstvá SR vytrvalostné disciplíny; mládež

Propozície

Výsledky

11.- 12.7.2020

Majstrovstvá SR;

muži, juniori, ženy/juniorky

Propozície

Výsledky

24. - 26.7.2020

M SR šprintérske disciplíny; mládež

Propozície

Výsledky

31.8. - 1.9.2020

Medzinárodné cyklistické preteky na dráhe

UCI Class C1 - 

GRAND PRIX Prešov 2020

12. - 13.9.2020

ZMENA TERMÍNU !!!!

SP; 

muži, juniori, ženy/juniorky

Propozície

Kalendár podujatí 2020

Slovenský zväz cyklistiky

 

 

 

Milí priatelia cyklistiky,

     touto cestou Vám chceme poďakovať za poskytnuté 2% z dane a zachovanou priazňou aj v čase Corona krízy.

Zároveň Vás chceme informovať  o zmenenom kalendári súťaží.  Veríme ,že priazeň prejavíte účasťou a podporou športovcov na jednotlivých súťažiach.

Ďakujeme   

       

plagat 

 

  

                         Vlastníkom stránky velodrom.sk je ŠK Velodrom Prešov. Všetky práva vyhradené. Admin  V_Šotik

Návštevy: 5525